Profesor Hanna Mazur-Marzec nominowana do tytułu "Osobowość Roku 2023"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 10 Maj, 2024 - 07:12

Miło nam poinformować, że Kolegium Redakcyjne "Dziennika Bałtyckiego i "Głosu Pomorza" nominowało Panią prof. dr hab. Hannę Mazur-Marzec, Kierownik Katedry Biologii Morza i Biotechnologii, do tytułu Osobowość Roku 2023 w kategorii Nauka

Kapituła doceniła wkład Pani Profesor w życie naukowe naszego regionu, szczególnie w zakresie identyfikacji metabolitów mikroorganizmów, a także określenia ich znaczenia środowiskowego oraz potencjału biotechnologicznego i medycznego.

Serdecznie gratulujemy!

Wielki Finał Przeglądu Kapel Studenckich FunFar 2024!

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 7 Maj, 2024 - 09:52

Z przyjemnością zapraszamy na emocjonujące wydarzenie muzyczne, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13 maja 2024 roku, o godzinie 13:00 w Klubokawiarni Index przy ulicy Polanki 66. Przegląd Kapel Studenckich FunFar 2024, organizowany przez Uczelnie organizujące Juwenalia Gdańskie wraz z Fundacją Gdańską oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, zbliża się do swojego finału.

Droga do doktoratu na Uniwersytecie Gdańskim

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 29 Kwiecień, 2024 - 10:54

Zastanawiasz się nad doktoratem, chciałbyś rozpocząć kształcenie w szkole doktorskiej?

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, podczas którego dowiesz się więcej o szkołach doktorskich, kryteriach przyjęć, stypendiach i samorządzie doktoranckim. Będziesz miał możliwość zadania pytań na interesujące Cię tematy.

W wydarzeniu wezmą udział: Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, przedstawiciele Rady Doktorantów UG, Czasopisma „Progress”, Biura Stypendialnego UG i Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.

Współorganizuj majówkę UG!

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Kwiecień, 2024 - 07:12

Już 24 maja odbędzie się kolejna edycja „Majówki z UG”. W minionych latach studenci, doktoranci, pracownicy a także dzieci, młodzież i ich opiekunowie, korzystali z różnych atrakcji - od występów artystycznych, przez loterie, po dmuchańce, malowanie buziek czy słodkie i wytrawne poczęstunki 🤩

W tym roku Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG chce również Was zaangażować w organizację tego wydarzenia, dlatego czekamy na Wasze pomysły 😉

Przeglądu Kapel Studenckich „FunFar”

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Kwiecień, 2024 - 08:46

Jesteś członkiem zespołu muzycznego i studentem lub doktorantem gdańskiej uczelni? Zgłoś się do Przeglądu Kapel Studenckich „FunFar”. Dwa najlepsze zespoły mają szansę na występ podczas Gdańskich Juwenaliów już 17 i 18 maja.

Aby zgłosić się do konkursu, należy przesłać trzy lub cztery utwory w formacie mp3, zdjęcia oraz logo zespołu. Nabór do przeglądu trwa do 3 maja br., po czym wyłonionych zostanie maksymalnie 12 finalistów, którzy wezmą udział w przesłuchaniach na żywo.

Zaproszenie na Seminarium Naukowe „Atlantyfikacja Arktyki okiem biologa morza”

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 15 Kwiecień, 2024 - 09:30

Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego serdecznie zaprasza na Seminarium Naukowe, podczas którego wykład na temat:

„Atlantyfikacja Arktyki okiem biologa morza”

wygłosi

dr Maciej Mańko

z Pracowni Biologii Planktonu, Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego